www.zsbelecin.edu.pl

 
START ZARZĄD STATUT SPRAWOZDANIA ARCHIWUM PROJEKTÓW AKTUALNOŚCI KONTAKT PRZEKAŻ 1% PODATKU
 
 

Aktualności

 
 

 

Festyn dobroczynny dla Bartłomieja Hoszowskiego

w Nowym Belęcinie.

7 maja 2016 r.

 

W sobotnie popołudnie w Nowym Belęcinie odbył się festyn dobroczynny, podczas którego zbierano fundusze na rzecz Pana Bartłomieja Hoszowskiego chorującego na ziarnicę złośliwą. Aby wyleczyć się z tej choroby potrzebna jest kuracja lekiem o nazwie Adcetris. Koszt kuracji wynosi 150.000 zł.

 

Od samego początku bardzo aktywnie w akcję niesienia pomocy zaangażowały się osoby prywatne jak i również miejscowe organizacje, które zaproponowały organizację festynu w miejscowej szkole. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Atrakcją festynu był występ Cyrku „Heca”. Po występie cyrkowców przyszła kolej na pokaz mażoretek z zespołu „Rewia” z Osiecznej, a także koncerty w wykonaniu młodzieży z ZS w Nowym Belęcinie. W międzyczasie odbywał się również mecz piłkarski Piasta Belęcin z Iskrą Długie Stare. Na wszystkich chętnych czekały liczne słodkości w postaci domowych ciast, a także kiełbaska z grilla i zupa gulaszowa. Efektem wspólnie spędzonego sobotniego popołudnia była zebrana kwota 6011,82 zł oraz 5 Euro, które zasiliły konto bankowe leszczyńskiej Fundacji DELHAN Uśmiech w barwach tęczy. Organizatorzy festynu pragną podziękować wszystkim zaangażowanym osobom a w szczególności: Państwu Hannie i Józefowi Kasperskim, Kole Gospodyń Wiejskich z Nowego Belęcina, firmie Almark z Leszna, Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, piekarni Dolczewski z Siemowa i panu Tomaszowi Cwojdzińskiemu.

 

W dalszym ciągu nie ustają działania, dzięki którym zbierane są fundusze na leczenie i szybki powrót do zdrowia Bartłomieja Hoszowskiego. Do grona darczyńców przyłącza się UKS „Piast”, który 21 maja zaprasza wszystkich sympatyków celuloidowej piłeczki na turniej tenisa stołowego. Zawody rozpoczną się o godzinie 17.00 w hali sportowej ZS w Nowym Belęcinie.

 

 

COPYRIGHT © STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZESPOŁU SZKÓŁ
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Belęcinie